60 M
1. 7.64 2 s8 KONSTAŃCZUK Arkadiusz KS Podlasie Białystok 79-05-30 Weteran PD Toruń (1) 2017-08-26 -1.2 --
2. 10.32 8 s11 BROC Jerzy niest. Białystok 42-12-27 Weteran PD Toruń (1) 2017-08-26 -1.4 --
100 M
1. 10.62 1 s3 KRYŃSKI Kamil KS Podlasie Białystok 87-05-12 Sen PD Siedlce (1) 2017-06-10 +2.0 M
2. 10.64 3 e1 KAMIŃSKI Adrian KS Podlasie Białystok 94-07-24 Sen PD Białystok (M) 2017-07-21 +1.4 M
3. 10.85 6 e2 NABIAŁEK Łukasz KS Podlasie Białystok 89-12-26 Sen PD Białystok (M) 2017-07-21 +1.0 I
4. 10.95 3 s3 JABŁOŃSKI Marcin KS Podlasie Białystok 94-09-29 Sen PD Siedlce (1) 2017-06-10 +2.0 II
5. 10.97 7 e3 BIJOWSKI Kamil KS Podlasie Białystok 93-02-19 Sen PD Białystok (M) 2017-07-21 +0.7 II
6. 11.00 8 e2 SACHARCZUK Radosław KS Podlasie Białystok 93-09-08 Sen PD Białystok (M) 2017-07-21 +1.0 II
7. 11.23 5 s1 WASILEWSKI Adam KS Podlasie Białystok 96-09-08 U23 PD Białystok (1) 2017-05-21 +0.1 II
8. 11.45 1 s3 MARGOL Arkadiusz KS Podlasie Białystok 96-04-30 U23 PD Białystok (1) 2017-06-18 +0.1 III
9. 12.11 4 f35 KONSTAŃCZUK Arkadiusz KS Podlasie Białystok 79-05-30 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 0.0 --
10. 12.17 4 s2 ANIOŁKOWSKI Kamil LUKS Atletic Białystok 96-06-27 U23 PD Białystok (1) 2017-05-03 +0.5 --
100 M z wiatrem
1. 10.28 1 CZYKIER Damian KS Podlasie Białystok 92-08-10 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 +3.9
2. 10.85 5 e4 JABŁOŃSKI Marcin KS Podlasie Białystok 94-09-29 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 +3.0
3. 10.95 4 e2 BIJOWSKI Kamil KS Podlasie Białystok 93-02-19 Sen PD Łódź (1) 2017-06-24 +4.2
4. 10.98 1 e1 SACHARCZUK Radosław KS Podlasie Białystok 93-09-08 Sen PD Warszawa (1) 2017-07-29 +2.1
5. 11.01 1 e8 WASILEWSKI Adam KS Podlasie Białystok 96-09-08 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 +4.5
6. 11.22 2 e6 CHOJNOWSKI Bartosz KS Podlasie Białystok 97-03-17 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 +4.1
200 M
1. 21.12 2 KRYŃSKI Kamil KS Podlasie Białystok 87-05-12 Sen PD Białystok (M) 2017-07-23 +0.7 M
2. 21.49 1 s1 CZYKIER Damian KS Podlasie Białystok 92-08-10 Sen PD Toruń (1) 2017-05-20 +0.8 I
3. 21.79 3 s2 JABŁOŃSKI Marcin KS Podlasie Białystok 94-09-29 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 -0.8 I
4. 21.79 4 s1 KAMIŃSKI Adrian KS Podlasie Białystok 94-07-24 Sen PD Siedlce (1) 2017-06-10 +0.2 I
5. 22.21 4 s1 NABIAŁEK Łukasz KS Podlasie Białystok 89-12-26 Sen PD Warszawa (M) 2017-05-20 +1.3 II
6. 22.42 4 s2 BIJOWSKI Kamil KS Podlasie Białystok 93-02-19 Sen PD Łódź (M) 2017-05-21 +1.8 II
7. 23.09 2 s1 MARGOL Arkadiusz KS Podlasie Białystok 96-04-30 U23 PD Łomża (1) 2017-06-10 -1.7 III
8. 23.39 7 s3 WASILEWSKI Adam KS Podlasie Białystok 96-09-08 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 -1.3 III
9. 23.44 5 s5 SACHARCZUK Radosław KS Podlasie Białystok 93-09-08 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 -0.5 III
10. 23.97 2 s2 SAWICKI Marek KS Podlasie Białystok 96-07-18 U23 PD Białystok (1) 2017-05-21 +0.9 --
200 M z wiatrem
1. 22.67 3 s3 SACHARCZUK Radosław KS Podlasie Białystok 93-09-08 Sen PD Siedlce (1) 2017-06-10 +2.6
300 M
400 M
1. 52.12 1 s1 MARGOL Arkadiusz KS Podlasie Białystok 96-04-30 U23 PD Białystok (2) 2017-09-29 III
2. 52.91 2 s2 WASILEWSKI Krzysztof KS Podlasie Białystok 94-04-01 Sen PD Warszawa (1) 2017-05-21 --
3. 53.25 1 f35 BERNARDELLI Michał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 80-03-21 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
4. 53.40 8 s6 SAWICKI Marek KS Podlasie Białystok 96-07-18 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
5. 53.42 1 s12 ZAMBROWSKI Mateusz PWSIiP Łomża 96-12-22 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
6. 53.90 6 s7 KAPUŚCIŃSKI Jakub KS Podlasie Białystok 95-07-15 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
7. 55.43 4 s8 ŁODZIŃSKI Tomasz MKS Juvenia Białystok 96-07-05 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
8. 55.46 1 f45 NOWACKI Andrzej MKS Juvenia Białystok 71-11-26 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
9. 55.52 3 s10 JANOWSKI Kacper niest. Białystok 94-03-05 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 --
10. 57.07 6 s9 WYSZOMIERSKI Damian KS Podlasie Białystok 96-07-30 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
600 M
800 M
1. 1:53.62 1 s2 WASILEWSKI Krzysztof KS Podlasie Białystok 94-04-01 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 II
2. 2:04.35 11 s3 KAPUŚCIŃSKI Jakub KS Podlasie Białystok 95-07-15 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
3. 2:09.45 9 s4 ŁODZIŃSKI Tomasz MKS Juvenia Białystok 96-07-05 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
4. 2:10.89 3 s6 LEGUMINA Łukasz ZS Sokółka 96-11-19 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
5. 2:11.74 9 s5 WYSZOMIERSKI Damian KS Podlasie Białystok 96-07-30 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
6. 2:12.13 10 s5 ZIMNOCH Michał KS Podlasie Białystok 96-06-10 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
7. 2:30.18 8 s2 OLECHNO Rafał niest. Białystok 97-01-01 U23 PD Białystok (2) 2017-09-29 --
8. 3:30.09 1 f70 BROC Jerzy niest. Białystok 42-12-27 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
1000 M
1. 2:29.23 3 s1 WASILEWSKI Krzysztof KS Podlasie Białystok 94-04-01 Sen PD Białystok (1) 2017-05-03 --
2. 2:30.07 4 s1 JANKOWSKI Andrzej KS Podlasie Białystok 93-08-02 Sen PD Białystok (1) 2017-05-03 --
3. 2:41.65 2 s2 PAŁKIEWICZ Patryk LUKS Hańcza Suwałki 97-08-24 U23 PD Białystok (1) 2017-05-03 --
1500 M
1. 3:53.65 3 s1 WASILEWSKI Krzysztof KS Podlasie Białystok 94-04-01 Sen PD Kutno (M) 2017-06-11 II
2. 4:00.80 1 ROSZKO Damian KS Podlasie Białystok 91-11-11 Sen PD Białystok (1) 2017-05-21 II
3. 4:03.16 7 s3 BERNARDELLI Michał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 80-03-21 Weteran PD Łódź (M) 2017-05-26 III
4. 4:15.13 1 s5 OLSZYŃSKI Marek MKS Juvenia Białystok 96-05-28 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
5. 4:20.57 11 s4 OSTASZEWSKI Arkadiusz niest. Białystok 93-04-03 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 --
6. 4:23.36 8 CHOMICZEWSKI Marek KS Podlasie Białystok 94-06-27 Sen PD Białystok (1) 2017-05-21 --
7. 4:27.81 5 s1 PAŁKIEWICZ Patryk LUKS Hańcza Suwałki 97-08-24 U23 PD Biała Podlaska (1) 2017-06-24 --
8. 4:32.50 7 s7 LEGUMINA Łukasz ZS Sokółka 96-11-19 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
9. 4:40.43 11 s6 ZIMNOCH Michał KS Podlasie Białystok 96-06-10 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
10. 5:22.43 4 f55 PLESKOWICZ Andrzej niest. Białystok 61-03-17 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
2000 M
1. 6:23.06 12 s1 KORYTKOWSKI Andrzej LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 70-02-16 Weteran PD Ostróda (1) 2017-09-23 --
3000 M
1. 8:39.24 10 s1 PARSZCZYŃSKI Łukasz KS Podlasie Białystok 85-05-04 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 II
2. 8:41.28 1 ROSZKO Damian KS Podlasie Białystok 91-11-11 Sen PD Białystok (1) 2017-05-03 II
3. 8:49.54 15 s1 BERNARDELLI Michał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 80-03-21 Weteran PD Łódź (M) 2017-05-27 III
4. 8:51.70 2 LEOŃCZUK Andrzej KS Podlasie Białystok 92-11-04 Sen PD Białystok (1) 2017-05-03 III
5. 9:05.96 1 s4 OLSZYŃSKI Marek MKS Juvenia Białystok 96-05-28 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 III
6. 9:08.79 6 s3 OSTASZEWSKI Arkadiusz niest. Białystok 93-04-03 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 III
7. 9:45.25 6 CHOMICZEWSKI Marek KS Podlasie Białystok 94-06-27 Sen PD Białystok (1) 2017-05-03 --
8. 10:54.47 10 s6 JANOWSKI Kacper niest. Białystok 94-03-05 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 --
9. 11:14.18 8 s7 HRYSZKO Paweł MKS Juvenia Białystok 94-08-26 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 --
5000 M
1. 13:56.52 2 s1 ROSZKO Damian KS Podlasie Białystok 91-11-11 Sen PD Białystok (M) 2017-07-22 I
2. 14:38.68 11 s1 DĄBROWSKI Przemysław LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 89-02-25 Sen PD Łomża (M) 2017-06-07 II
3. 14:41.32 13 s1 ŁOBODZIŃSKI Piotr LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 85-07-04 Sen PD Łomża (M) 2017-06-07 II
4. 14:42.18 12 s1 PARSZCZYŃSKI Łukasz KS Podlasie Białystok 85-05-04 Sen PD Białystok (M) 2017-07-22 II
5. 15:08.25 18 s1 LEOŃCZUK Andrzej KS Podlasie Białystok 92-11-04 Sen PD Łomża (M) 2017-06-07 II
6. 15:59.59 9 s2 OLSZYŃSKI Marek MKS Juvenia Białystok 96-05-28 U23 PD Łomża (M) 2017-06-07 III
7. 17:51.51 2 PAŁKIEWICZ Patryk LUKS Hańcza Suwałki 97-08-24 U23 PD Białystok (1) 2017-05-21 --
8. 20:23.77 5 f55 PLESKOWICZ Andrzej niest. Białystok 61-03-17 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
9. 20:55.20 2 f65 DZIEKOŃSKI Tadeusz MKS Juvenia Białystok 50-08-29 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
10. 22:02.93 6 f40 GOLONKO Dariusz MKS Juvenia Białystok 75-04-10 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
10000 M
1. 29:47.66 5 s1 ROSZKO Damian KS Podlasie Białystok 91-11-11 Sen PD Rybnik (M) 2017-04-29 I
2. 30:01.41 9 s1 DEMCZYSZAK Mateusz LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 86-01-18 Sen PD Rybnik (M) 2017-04-29 I
3. 30:43.57 16 s1 BADUREK Maciej LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 88-10-31 Sen PD Rybnik (M) 2017-04-29 II
4. 31:13.97 19 s1 DĄBROWSKI Przemysław LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 89-02-25 Sen PD Rybnik (M) 2017-04-29 II
5. 31:16.80 2 s2 BERNARDELLI Michał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 80-03-21 Weteran PD Rybnik (M) 2017-04-29 II
6. 42:49.50 2 f65 DZIEKOŃSKI Tadeusz MKS Juvenia Białystok 50-08-29 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
Maraton M
1. 2:26:30 DĄBROWSKI Przemysław LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 89-02-25 Sen PD Warszawa (M) 2017-04-23 II
Przełaj M pomiar ręczny
1. :11:51 r 2b1 DEMCZYSZAK Mateusz LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 86-01-18 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
2. :12:21 r 13b1 ROSZKO Damian KS Podlasie Białystok 91-11-11 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
3. :12:50 r 24b1 BERNARDELLI Michał LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 80-03-21 Weteran PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
4. :13:33 r 34b1 BIELAWIEC Maciej KS Podlasie Białystok 94-02-28 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
5. :31:43 r 8b2 PARSZCZYŃSKI Łukasz KS Podlasie Białystok 85-05-04 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
6. :31:46 r 9b2 DĄBROWSKI Przemysław LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża 89-02-25 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
7. :34:25 r 24b2 LEOŃCZUK Andrzej KS Podlasie Białystok 92-11-04 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
8. :99:99 r DNF JANKOWSKI Andrzej KS Podlasie Białystok 93-08-02 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-03-11
110 (91.4/8.9) M
110 (91.4) M
110 (99.1) M
110 M
1. 13.28 1 s2 CZYKIER Damian KS Podlasie Białystok 92-08-10 Sen PD Bydgoszcz (M) 2017-06-02 +1.2 MM
2. 15.40 1 SUPROŃ Paweł KS Podlasie Białystok 96-03-28 U23 PD Białystok (1) 2017-06-18 0.0 II
200p M
400p (83.8) M
400p M
1. 54.11 1 s1 CZYKIER Damian KS Podlasie Białystok 92-08-10 Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-09-03 I
2000p M
4x100 M
1. 39.76 1 s1 NABIAŁEK Łukasz
CZYKIER Damian
KAMIŃSKI Adrian
KRYŃSKI Kamil
KS Podlasie Białystok 89-12-26
92-08-10
94-07-24
87-05-12
Sen PD Białystok (M) 2017-07-22 --
4x400 M
1. 3:20.43 4 s2 JABŁOŃSKI Marcin
KOZŁOWSKI Kacper
WASILEWSKI Krzysztof
CZYKIER Damian
KS Podlasie Białystok 94-09-29
86-12-07
94-04-01
92-08-10
Sen PD Jelenia Góra (M) 2017-09-03 --
Wzwyż M
1. 2.13 2 s1 MILEWSKI Piotr KS Podlasie Białystok 91-10-02 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 I
2. 1.95 2 NOWICKI Damian KS Podlasie Białystok 95-09-27 U23 PD Białystok (1) 2017-05-21 II
3. 1.95 7 s1 NOWICKI Damian niest. Białystok 96-09-27 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 II
4. 1.85 1 SIEMIENKIEWICZ Mateusz LUKS Hańcza Suwałki 91-03-21 Sen PD Warszawa (1) 2017-05-13 III
5. 1.83 13 s1 DARMOFAŁ Dominik LKS Narew Kurpiewski Łomża 94-08-29 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 III
6. 1.79 4 s2 BIRT Szymon LUKS Hańcza Suwałki 96-03-01 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
7. 1.75 2 f40 GOLONKO Dariusz MKS Juvenia Białystok 75-04-10 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
8. 1.60 21 s2 GODLEWSKI Karol KS Podlasie Białystok 95-06-06 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
Tyczka M
W dal M
1. 7.32 2 CHOJNOWSKI Bartosz KS Podlasie Białystok 97-03-17 U23 PD Suwałki (M) 2017-07-01 -1.0 I
2. 6.36 5 SUPROŃ Paweł KS Podlasie Białystok 96-03-28 U23 PD Jelenia Góra (M) 2017-09-03 +0.2 III
3. 6.08 25 s1 NOWICKI Damian niest. Białystok 96-09-27 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 -0.7 --
4. 6.03 3 f35 KONSTAŃCZUK Arkadiusz KS Podlasie Białystok 79-05-30 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 0.0 --
5. 5.91 32 s1 DARMOFAŁ Dominik LKS Narew Kurpiewski Łomża 94-08-29 Sen PD Łódź (M) 2017-05-27 -0.7 --
6. 5.67 37 s1 CHMIELEWSKI Grzegorz LKS Narew Kurpiewski Łomża 96-03-06 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 +1.5 --
NM POPOWSKI Kamil KS Podlasie Białystok 96-01-19 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 0.0 --
W dal strefa M
Trójskok M
1. 14.31 1 POPOWSKI Kamil KS Podlasie Białystok 96-01-19 U23 PD Białystok (1) 2017-05-21 +0.8 III
2. 13.23 2 s2 SUPROŃ Paweł KS Podlasie Białystok 96-03-28 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 +2.0 III
3. 12.37 5 s2 SIEMIENKIEWICZ Mateusz LUKS Hańcza Suwałki 91-03-21 Sen PD Łódź (M) 2017-05-26 +1.5 --
4. 11.82 23 s1 CHMIELEWSKI Grzegorz LKS Narew Kurpiewski Łomża 96-03-06 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 +1.9 --
Kula (5) M
Kula (6) M
1. 11.53 4 KOZAKIEWICZ Michał KS Podlasie Białystok 97-09-15 U23 PD Łomża (1) 2017-06-10 --
Kula (7.26) M
1. 10.16 7 ZACHAR Wiktor Gimnazjum 7 Suwałki 96-07-21 U23 PD Warszawa (1) 2017-05-21 --
2. 9.87 36 s1 KOWNACKI Jędrzej niest. Białystok 96-07-14 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
3. 8.75 33 s2 DEPTUŁA Grzegorz PWSIiP Łomża 96-10-14 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
Ppal (150) M
Dysk (1) M
1. 32.58 6 f70 BROC Jerzy niest. Białystok 42-12-27 Weteran PD Kraków (1) 2017-07-01 --
Dysk (1.5) M
Dysk (1.75) M
1. 41.40 2 KOZAKIEWICZ Michał KS Podlasie Białystok 97-09-15 U23 PD Łomża (1) 2017-06-10 --
2. 37.30 4 CZAJKOWSKI Łukasz LUKS Atletic Białystok 97-11-05 U23 PD Łomża (1) 2017-06-10 --
Dysk (2) M
1. 42.22 2 KOZAKIEWICZ Michał KS Podlasie Białystok 97-09-15 U23 PD Białystok (1) 2017-05-03 II
2. 37.55 5 ZACHAR Wiktor Gimnazjum 7 Suwałki 96-07-21 U23 PD Warszawa (1) 2017-05-13 III
3. 34.17 21 s1 CHOJNOWSKI Bartosz LUKS Eurocentr Suchowola 95-01-04 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
4. 20.42 32 s1 KOWNACKI Jędrzej niest. Białystok 96-07-14 U23 PD Łódź (M) 2017-05-26 --
Młot (5) M
Młot (6) M
1. 60.77 1 CZAJKOWSKI Łukasz LUKS Atletic Białystok 97-11-05 U23 PD Białystok (1) 2017-06-08 --
2. 51.55 2 ORZEŁ Michał ZSE Białystok 97-08-06 U23 PD Białystok (1) 2017-06-08 --
Młot (7.26) M
1. 80.47 1 NOWICKI Wojciech KS Podlasie Białystok 89-02-22 Sen PD Białystok (M) 2017-07-22 MM
2. 57.97 2 CZAJKOWSKI Łukasz LUKS Atletic Białystok 97-11-05 U23 PD Warszawa (1) 2017-05-13 I
Oszczep (600) M
Oszczep (700) M
Oszczep (800) M
1. 61.55 1 RILISZKIS Mateusz KS Podlasie Białystok 93-07-19 Sen PD Warszawa (1) 2017-05-21 II
2. 44.74 20 s1 GODLEWSKI Karol KS Podlasie Białystok 95-06-06 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
3. 34.83 20 s2 DEPTUŁA Grzegorz PWSIiP Łomża 96-10-14 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
4. 34.47 21 s2 GUMIŃSKI Dawid PWSIiP Łomża 96-04-12 U23 PD Łódź (M) 2017-05-27 --
10-bój U18 M
Chód 3 M
1. 13:07 r 0 + KOMAROWSKI Kamil MKS Juvenia Białystok 95-03-21 U23 PD Poděbrady (CZE) (M) 2017-04-08 --
Chód 5 M
1. 21:55.71 KOMAROWSKI Kamil MKS Juvenia Białystok 95-03-21 U23 PD Brive la Gaillarde (FRA) (1) 2017-05-07 --
Chód 10 M
1. 44:13 r 0 + KOMAROWSKI Kamil MKS Juvenia Białystok 95-03-21 U23 PD Poděbrady (CZE) (M) 2017-04-08 I
Chód 20 M
1. 1:30:14 r 4 s1 KOMAROWSKI Kamil MKS Juvenia Białystok 95-03-21 U23 PD Zaniemyśl (M) 2017-04-22 I
W nawiasie klub z wybranego sezonu | Najechanie wskaźnikiem na ikonę pokaże zmiany klubowe | Kliknięcie przejście do HEAD2HEAD
© by Pilar 2007-2015         Generowanie strony - 3.7635869979858 sekund